La Bolta Alba Iulia a cucerit Cupa României la minifotbal. River Plate Bistriţa, învinsă în finală

După trei zile de minifotbal spectacol, în care s-au disputat 127 de partide la care a asistat un număr impresionant de spectatori, iată că s-a tras cortina şi peste ultimul act al Cupei României.
La Boltă Alba Iulia a învins, în finala mare, pe River Plate Bistriţa, scor 3-2 (3-1), asta deşi bistriţenii au avut de partea lor spectatorii, care au fost al șaptelea jucător pe tot parcursul turneului. Marian Găldean, tot de la La Boltă Alba Iulia, a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului.
Premierea a fost făcută de președintele FR Minifotbal, Ioan Onicaș, primarul Ovidiu Crețu, fostul președinte al Gloriei Bistrița, Jean Pădureanu, și principalul organizator Raoul Borsos.
Trofeul Fair-Play a ajuns la Rechinii Autoland Hosu Zalău, cel mai bun jucător al competiției a fost desemnat Marian Glăvan (La Bolta Alba Iulia), cel mai bun portar – Gabriel Coșa (Golden Boys Bacău), MVP-ul competiției – Ionel Coșneag (River Plate Bistrița).