Judoka de la Drumarul Bistriţa încep toamna în forţă. Ploaie de medalii la Satu Mare

Sâmbătă, o trupă serioasă de 18 sportivi ai clubului de judo Drumarul Bistriţa a participat la cea de-a 6-a ediţie a Cupei “Satu Mare”, desfăşurată în oraşul cu acelaşi nume.

Copiii au fost însoţiţi în această experienţă de antrenorii Ioan Pop, Sorin Hoha Pop şi Ovidiu Covriga Gânj.

A fost o competiţie reuşită, cu meciuri bune şi de calitate, micuţii şi mai marii de la Drumarul având o nouă şansă să îşi testeze cunoştinţele şi pregătirea şi să vadă unde mai au de lucru.

La ediţia din acest a acestei cupe au participat 385 de sportivi din şase ţări: Slovacia, Ungaria, Ucraina, Republica Moldova, Slovenia şi, evident, România. Şi mai impresionat a fost faptul că 129 dintre sportivii înscrişi au venit din afara ţării.