Echipa de fotbal U17 a GLoriei, în sferturile de finală ale Campionatului Național

Juniorii U17 AI CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, antrenați de Viorel Gheorghiță și Andrei Vasilichi, s-au calificat în sferturile de finală ale Campionatului Național, după ce au învins LPS Suceava la loviturile de departajare. Meciul încheiat la egalitate 1-1, s-a decis în urma penalty-urilor, Gloria 2018 impunându-se în final cu 7-6.
A marcat Dănuț Covaci în minutul 80, iar la loviturile de departajare au înscris Emilian Bodescu, Dănuț Covaci, Silviu Simion, Radu Cira, Darius Creța și Raul Mikloș.
Felicitări - Alexander Frunză, Elias Bodiu, Silviu Simion, Dănuț Covaci, Emilian Bodescu, Radu Cira, Raul Miklos, Florin Balatici, Ionuț Creța, Onișor Covaci, Rareș Gheorghiță, Antonio Doce, Daniel Mikloș, Răzvan Țiganetea, Cătălin Moldovan, Artur Gavrilaș, Călin Alexandru, Robert Țermure!