Consiliul Judeţean a premiat performanţa şcolară a 165 de elevi din Bistriţa-Năsăud!

Nu mai puţin de 165 de elevi din Bistriţa-Năsăud au fost premiaţi în această după-amiază, în cadrul unui eveniment festiv găzduit de Palatul Culturii. Este vorba despre cei 20 de elevi care au obţinut primele trei medii la examenul de Bacalaureat şi Evaluare Naţională din 2018,  care au fost recompensaţi cu câte 2500 lei, respectiv 1500 şi 1000 lei, dar şi de cei zece elevi din echipa de robotică de la C.N. „Petru Rareş” Beclean care au beneficiat de un premiu special de câte 1000 lei,  pentru sprijinul acordat la depunerea a cinci proiecte de către Consiliul Judeţean Bistriţa-Năsăud în cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020, cu o valoare de 105 milioane euro. De asemenea, au fost acordate stimulente financiare în sumă de 500 de lei pentru 135 de elevi din instituțiile de învățământ din judeţul Bistriţa-Năsăud care au obținut premiul I la etapa județeană a Olimpiadelor Naționale Școlare pentru anul 2018 şi au participat la faza naţională. 

Preşedintele Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud, alături de vicepreşedinţii Ioan Ţintean şi Vasile Puica au fost protagoniştii acestei festivităţi de decernare a premiilor, la eveniment participând prefectul Ovidiu Frenţ şi subprefectul Ciprian Ceclan, inspectorii şcolari Angela Manea,Ramona Salak, directori de şcoli, cadre didactice şi părinţi.

"Performanța merită răsplătită și din acest motiv, Consiliul Județean a premiat în această seară cei mai buni elevi din județul nostru pentru obținerea celor mai bune rezultate la evaluările naționale, bacalaureat și olimpiade. Alături de Ana Dragu, președintele asociației Autism Europa, am acordat o diplomă de merit elevei Alexandra Deneș pentru crearea celui mai nou material pentru copiii cu autism ,,Caietul Alexandrei”.

Pentru că fiecare elev are nevoie de sprijin atât din partea părinților cât și a profesorilor pentru a atinge performanța, printr-un gest de mulțumire pentru tot ceea ce fac, am acordat diplome de merit tuturor profesorilor ai căror elevi au fost premiați în această seară. Felicitări tuturor, elevi și profesori, suntem mândri de voi și vă mulțumim pentru că datorită muncii dumneavoastră viitorul arată bine!", a transmis preşedintele Emil Radu Moldovan.

 

I.             Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Bacalaureat în anul 2018

 

 

Nr. crt

Numele și prenumele

Unitatea școlară

Rezultatul

obținut

 

1.

Albu Maria

Liceul ”Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului

 

10

 

2.

Bugnariu Ana-Maria

Liceul ”Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului

 

10

 

3.

Coman Corina-Mirela

Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița

 

10

 

4.

Georgescu Paula Ioana

Colegiul Național ”George Coșbuc” Năsăud

 

10

 

5.

Mureșan Eliza-Adela

Colegiul Național ”Petru Rareș” Beclean

 

10

 

6.

Scurtu Andrada Diana

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

10

 

7.

Moldovan Vasilica Andreea

Colegiul Național ”George Coșbuc” Năsăud

 

9,96

 

8.

Oltean Oana Mihaela

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

9,96

 

9.

Mîndrean Denisa-Cristina

Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița

 

9,93

 

10.

Simionca Andrada Larisa

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

9,93

 

 

 

           

 

II.           Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Evaluare Națională clasa a VIII-a în anul 2018

 

Numele și prenumele

Unitatea școlară

Rezultatul

obținut

Barna Ruxandra Georgiana

Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare” Bistrița

10

Chindriș Alexandra Maria

Liceul Tehnologic Tîrlișua

10

Kulcsar Noemi

Școala Gimnazială ”Grigore Silași” Beclean

10

Sima Mario Robert

Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița

10

Bozbici Adrian David

Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare” Bistrița

9,92

Drăgan Daria Cristiana

Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița

9,92

Dobricean Ioan Dorian

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Năsăud

9,90

 

Jirghiuță Andra Georgiana

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

9,90

 

Şot Lusia Amelia

Școala Gimnazială ”Dariu Pop” Măgura Ilvei

9,90

 

Takacs Robert

Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița

9,90

 

 

 

 

Premii speciale ce se acordă echipei de robotică din cadrul Colegiului Național “Petru Rareș” Beclean

 

Nr. crt

Numele și prenumele

1.

Cioban Vasile

2.

Szasz Bogdan

3.

Rusu Raluca

4.

Polman Marian

5.

Oprea Vlad

6.

Felecan Cătălin

7.

Papiu Cristian

8.

Nicula Mircea Cristian

9.

Mureșan Flavius

10.

Săsărman Elisabeta

 

 

Vezi care sunt cei 135 de olimpici premiaţi de către Consiliul Judeţean Bistriţa-Năsăud!

 

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI

UNITATEA ȘCOLARĂ

DISCIPLINA

Deneș Amalia-Raluca

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Limba și literatura română

Măierean Mircea

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Limba și literatura română

Pop Sergiu

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Limba și literatura română

Roșca Maria-Roberta

Școala Gimnazială "Lucian Blaga" Bistrița

Educație tehnologică

Mireșan Alexandra-Maria

Școala Gimnazială "Ștefan Cel Mare" Bistrița

Educație tehnologică

Mureșan Diana-Maria

Școala Gimnazială "Lucian Blaga" Bistrița

Educație tehnologică

Aitai Ruxandra-Gabriela

Școala Gimnazială "Ștefan Cel Mare" Bistrița

Educație tehnologică

Moldovan Alexandru-Ioan

Colegiul Tehnic "Infoel" Bistrița

Electronică, Automatizări, Telecomunicații

Nedelea Cristian-Onisim

Colegiul Tehnic "Infoel" Bistrița

Electric, Electrotehnic, Electromecanic

Renția George-Gabriel

Liceul Cu Program Sportiv Bistrița

Protecția mediului

Celsie Viorica

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Economic, administrativ, comerț

Purcsa Kevin-Daniel-Emanuel

Școala Gimnazială "Avram Iancu" Bistrița

Limba franceză

Onighi Nicoleta-Andreea

Școala Gimnazială "Avram Iancu" Bistrița

Limba franceză

Vălean Andrada-Dănuţa

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba franceză

Rus Andreea- Ramona

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba franceză

Scurtu Andrada- Diana

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba franceză

Cîrlejan Alexandra-Daniela

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba franceză

Imre Rebeka -Alexandra

Școala Gimnazială Nimigea De Jos

Limba și literatura română

Bolfă-Isip-Ometiță Ionela

Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Maieru

Limba și literatura română

Roman Laura-Ioana

Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Maieru

Limba și literatura română

Hădărău Andreea-Reghina

Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Maieru

Limba și literatura română

Ciorbea Alina-Alesia

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Informatică

Floare Doru

Școala Gimnazială "Avram Iancu" Bistrița

Informatică

Marian Alexandru

Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Năsăud

Informatică

Roșu Bogdan

Școala Gimnazială "Avram Iancu" Bistrița

Informatică

Oniga Andrei-Mihai

Școala Gimnazială "Avram Iancu" Bistrița

Informatică

Stanciu Alin-Gabriel

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Informatică

Borcani Robert-Raul

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Informatică

Petcu Dragoș

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Informatică

Marcu Paul

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba engleză

Marcu Iudith-Andreea

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba engleză

Berbercariu Crina-Bianca

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba engleză

Pop Corina

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba engleză

Ciuruș Karina-Ilinca

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba engleză

Lup Adriana-Anamaria

Liceul De Arte "Corneliu Baba" Bistrița

Limba italiană

Dămăcuș Ana-Maria-Luiza

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba italiană

Leonardi Carla-Maria

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba italiană

Ilieș Narcisa-Corina-Dorina

Liceul De Arte "Corneliu Baba" Bistrița

Limba italiană

Mureșan Alexandru-Vasile

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba germană

Găurean Emanuela-Maria

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba germană

Chirlejan Cristiana-Teodora

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba germană

Ciubucă Mara

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba germană

Dohotari Alexia-Maria

Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița

Limba și literatura română

Cloșcă Oana-Dinuța

Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Năsăud

Limba și literatura română

Mocanu Ariana

Școala Gimnazială "Ștefan Cel Mare" Bistrița

Limba și literatura română

Sângeorzan Andreea

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba și literatura română

Pop Cristiana- Natalia

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Limba și literatura română

Mihalka Maria-Florina

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Limba și literatura română

Domide Lăcrimioara-Florina

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Limba și literatura română

Pașca Maria-Iulia

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Limba și literatura română

Bătinaș Angelina-Nicola

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba și literatura română

Costînași Alessia-Ioana

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba și literatura română

Șimon Antonia

Școala Gimnazială "Grigore Silași" Beclean

Limba și literatura română

Pintea Cristiana-Ioana

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba și literatura română

Szekely Vanda-Antonia

Școala Gimnazială Nimigea De Jos

Limba și literatura română

Negrușa Tudor-Ionel

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba și literatura română

Born Andrea

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba și literatura germană maternă

Moise Cezar-Fabian

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba și literatura germană maternă

Ecedi Sara

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Limba și literatura germană maternă

Szanto Barna-Attila

Școala Gimnazială "Grigore Silași" Beclean

Limba și literatura maghiară maternă

Daroczi Dalma

Școala Gimnazială "Grigore Silași" Beclean

Limba și literatura maghiară maternă

Dohotar Debora

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba și literatura maghiară maternă

Marton Eliz

Școala Gimnazială Cireșoaia

Limba și literatura maghiară maternă

Müller Ágnes

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba și literatura maghiară maternă

Uhelszki Krisztina

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Limba și literatura maghiară maternă

Costin Hanna

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Matematică

Fodor Balázs-Róbert

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Matematică

Șimon Antonia

Școala Gimnazială "Grigore Silași" Beclean

Matematică

Cozan-Zoltan Jenyfer-Crista

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Matematică

Müller Ágnes

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Matematică

Corlățeanu Teodora-Elena

Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița

Matematică

Oul Gabriel-Alin

Școala Gimnazială Nr.1 Lunca Ilvei

Matematică

Moca Andrei-Cătălin

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Matematică

Gonda George-Luis-Bogdan

Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Năsăud

Matematică

Puțura Emanuel-Vasile

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Matematică

Tîrlișan Ioan-Paul- Petru

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Matematică

Crăciun Dragoș- Lucian

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Matematică

Buzilă Alexandra- Raluca

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Limba și literatura română

Măican Cristina-Alexandra

Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița

Limba și literatura română

Tănasă-Foşlui Teodora-Emanuela

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Limba și literatura română

Negrea Diana-Iulia

Liceul De Muzică "Tudor Jarda" Bistrița

Managementul clasei de elevi

Domide Lăcrămioara- Florina

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Psihologia vârstelor

Sfechiș Anda-Cristina

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Religie ortodoxă

Cârcu Alexandra-Daiana

Liceul Teoretic "Solomon Haliță" Sîngeorz-Băi

Religie ortodoxă

Ivan Iosif

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Religie ortodoxă

Nicoară Petrică-Marian

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Religie ortodoxă

Răzvanță Lenuța-Nastasia

Liceul Teoretic "Solomon Haliță" Sîngeorz-Băi

Religie ortodoxă

Chiciudean Antonia-Maria

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Religie greco-catolică

Chiciudean Antonius-Iosif

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Religie greco-catolică

Fretean Denisa-Georgeta

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Religie greco-catolică

Rus Andreea-Maria

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Religie greco-catolică

Pap Noemi

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Religie reformată

Gál Beáta

Școala Gimnazială Cireșoaia

Religie reformată

Fazakas Emöke-Ildiko

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Religie reformată

Orban Leilla-Krisztina

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Religie reformată

Găină Elena

Liceul Tehnologic Feldru

Religie alianța evanghelică

Cozan Tabita

Școala Gimnazială Nr.1 Rebra

Religie alianța evanghelică

Măluțan Rebeca-Patricia

Liceul Tehnologic "Ion Căian Românul" Căianu Mic

Religie alianța evanghelică

Căienar Beatrice

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Religie alianța evanghelică

Pop Mihai-Gabriel

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

T. I. C.

Ciurea Alexandru-Marius

Colegiul Tehnic "Infoel" Bistrița

T. I. C.

Olariu Maria-Loredana

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

T. I. C.

Petcu Dragoș

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

T. I. C.

Ungur Gelu

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

T. I. C.

Someşan Bianca-Alexandra

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Istorie

Ţanc Nicoleta

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Istorie

Titianu Vlad-Ştefan

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Istorie

Luca Daria-Maria

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Istorie

Hoza Larisa

Școala Gimnazială "Avram Iancu" Bistrița

Istorie

Crăciun Paula-Geanina

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Geografie

Derecichei Alexandra

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Geografie

Cozma Cosmina-Aura

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Geografie

Igna Alexandra-Andreea

Colegiul Național "George Coșbuc" Năsăud

Geografie

Candale Gabriela-Simona

Liceul Tehnologic "Liviu Rebreanu" Maieru

Geografie

Dragotă Sorina-Maria

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Logică, argumentare și comunicare

Căienar Bianca-Daniela

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Sociologie

Guzu Cristiana

Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița

Chimie

Șerban Maria-Mihaela

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Chimie

Ilișuan Iannis-Patriciu

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Chimie

Petrușca Sergiu

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Chimie

Izvoran-Oltean Ştefan-Petru

Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Năsăud

Fizică

Dănescu Gabriel-Vasile

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Fizică

Șteopoaie Vlad-Dorin

Școala Gimnazială "Artemiu Publiu Alexi" Sîngeorz-Băi

Fizică

Avram Antonia-Adelina

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Fizică

Bugnar Andreea-Maria

Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița

Biologie

Câmpan Elena-Ruxandra

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Biologie

Pop Dana-Simina

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Biologie

Chirtoș Maria

Colegiul Național "Andrei Mureșanu" Bistrița

Biologie

Petrușca Sergiu

Colegiul Național "Liviu Rebreanu" Bistrița

Chimie, Biologie, Fizică, Geografie

Coșofreț Larisa-Daniela

Liceul Cu Program Sportiv Bistrița

Pregătire sportivă teoretică

Dumbravă Cosmina-Maria

Liceul Cu Program Sportiv Bistrița

Pregătire sportivă teoretică

Pop Andrada-Lorena

Liceul Cu Program Sportiv Bistrița

Pregătire sportivă teoretică

Burduhos Nicoleta-Maria

Liceul Cu Program Sportiv Bistrița

Pregătire sportivă teoretică

Pop Denis-Vasile

Colegiul Național "Petru Rareș" Beclean

Fizică, Chimie, Biologie

 

    Kiss Iulia                            CN Andrei Mureşanu                                                     Religie Reformată

 

 

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]