UDMR a depus lista candidaților pentru alegerile locale din 9 iunie, la Consiliul Local Bistrița și Consiliul Județean Bistrița-Năsăud, anunță liderul județean, subprefectul Decsei Atilla.
"Mai presus de documente se află o semnificație mai profundă — ne reamintim, că puterea de a influența schimbarea se află în mâinile fiecărui alegător, și că participarea la acest scrutin este o responsabilitate imensă pe care ne-o asumăm cu mândrie. Am încredere deplină în echipa noastră tânără, puternică, plină de viziune și dorință de a spori dezvoltarea în orașul nostru, cred cu tărie în șansa noastră!
În data de 9 iunie, ne vedem cu toții la urne!", este mesajul transmis de UDMR Bistrița.
LISTA DE CANDIDAȚI pentru alegerea Consiliului Local al Municipiului Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, din data de 9 iunie 2024
1. Mathe Attila
2. Pop Jenö-Szabolcs
3. Gőnczi Roza-Irenke
4. Brodacs Magdolna
5. Darlați Iosif
6. Szekely Evelin-Agi
7. Csillag Robert
8. Töttösy Norbert-Levente
9. Toók Ecaterina
10. Iakab Ibolya
11. Móriczi Aliz
12. Marosi Janos-Zsolt
13. Szekely Pavel
14. Szász Ildiko-Irma
15. Szekely Hunor
16. Bathori Szabolcs-Zoltan
17. Szőllősi Veronica
18. Kovacs-Magyarosi Reka
19. Kovacs Ioan
20. Iakab Arpad
21. Ohler Robert
22. Piroska Tűnde-Emese
23. Plesch Ecaterina
24. Gálfalvi Zsolt-Csaba
25. Piroska Zsolt-Ődőn
26. Geréd Zsolt
27. Darlați Helga
LISTA DE CANDIDAȚI pentru alegerea Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, din data de 9 iunie 2024
1. Szilágyi Zsolt
2. Zoltan-Sipos Timea
3. Cadar Simion-Tiberiu
4. Muzsi Nicolaie
5. Papp Andrei
6. Vaida Ghiorghe
7. Feher Gabor
8. Fűstőș Attila
9. Mathe Attila
10. Feher Tiberiu- Bogdan
11. Budai Győrgy-Gabor
12. Lakatos Zsolt-Jancsi
13. Borsos Karoly-Laszlo
14. Szilagyi Ileana
15. Ola Ioan
16. Kertesz Stefan-Csaba
17. Gergely Ernő-Edvin
18. Reman Gheorghe
19. Mihalci Ioan
20. Martonos Tamás
21. Mathe Ildiko
22. Doroczi Gavril-Alexandru
23. Bauer Anton-Cristian
24. Orban Petru
25. Veres Adrienn-Kálmán
26. Sallak Szabolcs-Erik-Petru
27. Baizath Kinga
28. Szakacs-Daroczi Hunor-Edvin
29. Darlați Șimon
30. Gőnczi Roza-Irenke
31. Vaida Szilárd
32. Fűstős Timea-Klara
33. Nagy Zoltán
34. Foriș Francisc
35. Pop Jenö-Szabolcs
36. Geréd Zsolt
37. Szanto Lorand
38. Décsei Csaba
|
Adaugă comentariu nou