Vezi lista elevilor premiaţi la olimpiadele şcolare naţionale! Felicitări tuturor

Felicitări tututor elevilor participanţi la faza naţională a olimpiadelor care au avut loc în perioada, 1-14 aprilie 2014, transmite inspectorul şcolar general Camelia Tabără!

Iată lista premianţilor:

   

Biologie

1. Cristiana Cosma, clasa a IX-a la C.N. „George Coşbuc” Năsăud, menţiune

2. Maria Sîntionean, clasa a X-a la C.N. „L. Rebreanu” Bistriţa, premiul III

Canto clasic

3. Samuel Barani, clasa a XII-a la Liceul de Muzică „T. Jarda”, premiul II

Canto popular

4. Lenuţa Filipoi, clasa a XII-a Liceul de Muzică „T. Jarda”, menţiune specială

Chimie

5. Veronica Bodescu, clasa a X-a C.N. „A. Mureşanu”, menţiune specială

6. Ionuţ Dumitru, clasa a IX-a la C.N. „A. Mureşanu”, menţiune specială

Chitară clasică

7. Alexandru Grecu, clasa a VI-a Liceul de Muzică „T. Jarda”, premiul II

8. David Vandici, clasa a VIII-a Liceul de Muzică „T. Jarda”, premiul III

Educaţie tehnologică

9. Andreea Bugnar, clasa a VI-a la Şcoala Gimnazială „Grigore Silaşi” Beclean, premiul II

Electronică, automatizări

10. Daniel Lupăescu, clasa a XII-a la C.T. „INFOEL”, menţiune

Filozofie

11. Maria Neştiut, clasa a XII-a la C.N. „George Coşbuc”, menţiune

Fizică

12. Sergiu Petruşca, clasa a VII-a Şcoala Gimnazială nr.1 Bistriţa, medalie de bronz – SRF

13. Adrian Vaida, clasa a VII-a la Şcoala Gimnazială „Ştefan cel Mare”, medalie de onoare – SRF

Germană

14. Evelin Moroşan, clasa a IX-a la C.N. „A. Mureşanu”, premiul II, premiul III (proiect)

15. Ana Târnovan, clasa a IX-a, C.N. „L. Rebreanu”, premiul II (proiect)

16. Nicoleta Viregan, clasa a X-a C.N. „L. Rebreanu” Bistriţa, menţiune

Grafică

17. Fazakas Alexandra, clasa a XI-a la Liceul de Arte „Corneliu Baba”, premiul I

Informatică

18. Anca Badiu, clasa a V-a la C.N. „L. Rebreanu”, menţiune specială, medalie de argint

19. Robert Borcani, clasa a VI-a la Şcoala Gimnazială „Ştefan cel Mare” Bistriţa, menţiune specială, medalie de bronz

20. Rareş Buhai, clasa a XI-a C.N. „L. Rebreanu”, premiul I, medalie de aur

21. Cosmin Rusu, clasa XI-a, C.N. „Petru Rareş” Beclean, menţiune, medalie de argint

22.Bogdan Pop, clasa a XI-a, C.N. „L. Rebreanu”, menţiune specială – medalie de bronz

23.Vlad Potra, clasa a XI-a, C.N. „L. Rebreanu”, menţiune specială – medalie de bronz

Istoria artei

24.Cătălin Pop, clasa a XII-a Liceul de Arte „Corneliu Baba”, menţiune

Italiană

25.Miriana Moroşan, clasa a VII-a Liceul de Arte „Corneliu Baba”, premiul III

Limba franceză

26.Andreea Blai, clasa a XII-a (intensiv) la C.N. „L. Rebreanu”, menţiune specială

27.Emilia Cosma, clasa a IX-a (normal) la C.N. „Petru Rareş” Beclean, menţiune specială

28.Cătălina Pop, clasa a VIII-a (normal) la Şcoala Gimnazială nr. 4 Bistriţa, menţiune specială

29.Maria Sîngeorzan, clasa a VIII-a (normal) la Şcoala Gimnazială „Avram Iancu”, menţiune specială

30.Gregoriana Vălean, clasa a X-a (intensiv) la C.N. „Liviu Rebreanu”, menţiune specială

Limba italiană

31.Diana Bugnar, clasa a XI-a, C.T. „INFOEL”, menţiune specială

32.Valentina Leonte, clasa a IX-a, C.T. „INFOEL”, menţiune specială

Matematică

33.Anca Badiu, clasa a V-a C.N. „L. Rebreanu”, premiul II

34.Alex Deac, clasa a VII-a Şcoala Gimnazială „L. Blaga”, menţiune – Lotul naţional

35. Paul Tîrlişan, clasa a VII-a la Şcoala Gimnazială „M. Eminescu” Năsăud, medalie de bronz

Mecanică

36.Gheorghe Pupeză, clasa a XI-a la Liceul Tehnologic Telciu, premiul II

Pian

37. Bogdan Alex Timoce, clasa a X-a Liceul de Muzică „Tudor Jarda”, premiul III

Psihologia educaţiei

38.Cristina Filipoiu, clasa a XII-a C.N. „George Coşbuc” Năsăud, premiul II

Vioară

39.Dan Bungărdean, clasa a V-a Liceul de Muzică „T. Jarda”, menţiune

Limba şi literatura română

40.Emilia Cozma, clasa  a IX-a, C.N. „Petru Rareş” Beclean, menţiune

41.Miruna Vlad, clasa a VIII-a (predare limba minorităţilor), C.N. „Liviu Rebreanu”, premiul I

42.Eliza Cazac, clasa a VII-a, Şcoala Gimnazială nr.1 Bistriţa, premiul III

Religie ortodoxă

43.Rahela Pogăcean, clasa a IX-a, C.N. „Petru Rareş” Beclean, menţiune

44.Cristina Bodea, clasa a X-a, C.N. „Petru Rareş” Beclean, menţiune

 

Limba şi literatura maghiară ”Mikes Kelemen”

45. Muller Agnes,  clasa a V-a la C. N. ”A. Muresanu”, menţiune

46. Szekeres Ilma, clasa a XI-a, la CN „A. Mureşanu”, premiul I

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]