A patra victorie în amicale: Gloria Bistriţa- Bucovina Pojorâta 2-1

Astăzi, ora 13.00, joacă cu Rapid Suceava

Gloria Bistriţa a reuşit cea de a patra victorie în partidele de verificare pe care le dispută în această pauză competiţională. Marţi, formaţia bistriţeană a învins, scor 2-1, pe Bucovina Pojorâta (Liga a III-a), la care joacă, în prezent, şi foştii jucători ai Gloriei-Pădurariu şi Antonescu.

Sucevenii au dechis scorul în primele minute ale meciului, situaţia fiind egalată pe tabela de marcaj de Marius Curtuiuş. Tot Curtuiuş a adus victoria, în repriza a doua.

În prima repriză au evoluat Oghinciuc – Târca, Hăsnaş, Fizeşan, Părăvan, Matiş, Feher, Jarda, O. Bucur, Colţa şi Curtuiuş. În repriza a doua au intrat în teren Uilean, Budăcan, Hlinca, Chibulcutean, Sânmărtean, Câmpean, Mărginean, Nalaţi, Polgar, Brumă şi Alexandru Rus. Au mai fost folosiţi Cătălin Bucur şi Vlăduţ Peica.