Începe Târgul Mare al Bistriței. Sărbătoarea folclorului. Program complet !

Târgul Mare al Bistriței

24 august – 2 septembrie 2018

24 august - vineri

·        Ora 1900 - Ansamblul „Cununița” Bistrița

·        Mihai Bahnăr

·        Teodora Simionca

·        Ninel Tămaș

·        Cornelia Hoha

·        Marian Predescu

·        Grupul de suflători din Austria

·        Ora 2000- Ioan Cristian Țăran

·        Ora 2020 - Ansamblul profesionist „Cununa de pe Someș”

-         Anamaria Marti

-         Marioara Sigheartău

-         Petre Petruse

 

25 august – sâmbătă

·        Ora 1900- Olimpia Deneș

·        Ora 1920- Ansamblul „Flori bârgăuane” Josenii Bârgăului

·        Formația din Germania

·        Ora 2000- Ileana Melean

·        Ora 2020- Ansamblul „Comori ardelene” Turda

·        Ora 2120- Silvia Ivan

·        Ora 2140- ElisaHechelciuc

26 august – duminică

·        Ora 1900- Ansamblul „ Roata de la Runc” Runcul Salvei

·        Ora 1940- Mariana Condrea

·        Ora 1950– Elena Chirică

·        Ora 2000- Ansamblul „Coronița” Solovăstru

·        Ora 2030- Marioara Dragotă

·        Ora2040 - Ansamblul „Balada” Bistrița

·        Ora 2140- Grigore Sâmboan

·        Ora 2155- Pamfil Roată

 

27 august  - luni

·        Ora 1900- Ansamblul „ Junii Dumitriței” Dumitrița

·        Ora 1915- Bojor Adina

·        Ora 1925-  Virginia Linul

·        Ora 1935- Ansamblul „Flori de Romanați” Olt

·        Ora 2015- Petrică Țăranu

·        Ora 2030- Ansamblul „Țarina” Turda

·        Ora 2130- Daniel Pop

 

28 august – marți

·        Ora 1900- Ansamblul „Flori de Romanați” Olt

·        Ora 1930- Moldovan Adriana

·        Ora 1940- Ansamblul „ Emilia Bubulac” Gorj 

·        Ora 2040- Cristina Peter

·        Ora 2050- Grupul vocal „Glasuri ardelene” Cluj

·        Ora 2120- Ansamblul „Doinița”

·        Ora 2140- Dorina Oprea

29 august – miercuri

·        Ora 1900- Ansamblul „Colibița” Bistrița Bârgăului

·        Ora 1940- Maria Blaga

·        Ora 1950- Ancuța Bârte

·        Ora 2000- Alexandru Ichim

·        Ora 2010- Nastasia Cosmi Dâmbu

·        Ora 2020Leontina Pop

·        Ora 2035- Ansamblul „ Doina Gorjului”

-         Roberta Crintea, Olguța Berbec, Maria Loga, Georgiana Bîrsac, Marian Mendregoniu, Claudia Torop, Alexandra Bleaje

30 august – joi

·        Ora 1900- Ansamblul „ Mugurii Mintiului” Mintiul Gherlii

·        Ora 2000 - Nicoleta Șortuș

·        Ora 2010- Floarea Pop

·        Ora 2020- Ansamblul „ Doina someșană” Sângeorz – Băi

·        Ora 2120- Crina Bianca Bertel

·        Ora 2130- Marcel Avram și Alina Ploaie

·        Ora 2150- Livia Harpa

31 august – vineri

·        Ora 1900- Onița Ciuta

·        Ora 1915- Ansamblul Doinița” București

·        Ora 1945- Cosmina și Nelu Cucură

·        Ora 2000- Ansamblul „Florile Bârsavei” Gătaia Timiș

·        Ora 2100- Alexandru Căpitan

·        Ora 2115- Livia Sorlea

·        Ora 2130- Cornelia Ardelean

·        Ora 2145- Ansamblul „Doruri sătmărene” Satu – Mare

1 septembrie – sâmbătă

·        Ora 1900 -Ansamblul Milaș

·        Ora 1915- Roxana Truța

·        Ora 1925- Emilia Popdeac

·        Ora 1940- Ansamblul din Micești de Câmpie

·        Ora 1950 - Crina și Alexia Prața

·        Ora 2010  - Silvia Ivan

·        Ora 2030- Mircea și Alexandru Simionca

·        Ora 2050- Ansamblul „Florile Bârsavei” Gătaia Timiș

·        Ora 2150- Nelu Șopterean

2 septembrie – duminică

·        Ora 1900- Florina Bălan

·        Ora 1910- Mihai Bahner

·        Ora 1920– Ninel Tămaș

·        Ora 1930- Ansamblul din Lunca Friș

·        Ora 2000- Costi Dumitru -

·        Ora 2020- Teodora Simionca

·        Ora 2030- Marian Predescu

·        Ora 2040- Cornelia Hoha

·        Ora 2050- Anton Todică

·        Ora 2100- Ansamblul profesionist „Meseșul” Zalău

 

Prezintă: Mărioara Sigheartău şi Menuţ Maximinian

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]