Gloria - Milsami Ursidos Orhei 1-1

După o victorie și o înfrângere, Gloria a remizat cu moldovenii de la FC Milsami , scor 1-1, potrivit site-ului oficial al Gloriei Bistriţa.
FC Milsami Ursidos Orhei a încheiat campionatul din Republica Moldova pe locul IV, este deţinătoarea Cupei Moldovei la fotbal şi va juca în turul doi preliminar al Europa League.

Pentru Gloria a marcat Cornel Predescu, în minutul 81 din penalty. Moldovenii au egalat cu 2 minute înainte de final, prin Guilermo.

În prima repriză au evoluat în tricourile alb-albastre: Bota (Caparco 23) - Trașcă, Peica, Năstase, Reano - Țârcă, Enescu, Anton, Ayza - Bărbulescu și Bratu.

Nicolae Manea a folosit în acest meci de verificare toți portarii pe care îi are la dispoziție, astfel că în repriza secundă au apărat pe rând Lăzăreanu și Oghinciuc (intrat în minutul 67).
Jucătorii de câmp: Bamba, Daniel Stan, Canon, Cafasso - Alex Stan, Romario, Feher, Markisio - Predescu și Layo.

Ultimul meci de verificare de la Brașov se va disputa duminică, 1 iulie, ora 10:30. Gloria o va întâlni pe CSM Făgăraș.