Gaz Metan - Gloria, 1-1

sursa: cfgloria.ro

Într-o partidă amicală desfăşurată vineri seara, Gloria a remizat, la Mediaş, cu Gaz Metan, scor 1-1.
Gazdele au deschis scorul în minutul 28, prin golul marcat de Markovic, iar Gloria a egalat în minutul 90+1, prin Marius Curtuiuș.

Antrenorul Nicolae Manea a folosit pentru acest meci un lot format din 22 de jucători.
În prima repriză au evoluat: Dolha (Oghinciuc 30) - Țârcă, Ionescu, Kanon, Cafasso - Ayza, Romario, Feher, Markisio - Braganca (portughez, fost jucător la FC Vaslui, 28 de ani), Bratu.

Echipa s-a schimbat aproape integral de la debutul reprizei secunde. Astfel, au intrat în teren: Oghinciuc (Bota 60) - Bamba, Năstase, Peica, Reano - Țârcă, Keita, Enescu, Trestenicu - Layo, Curtuiuș.

În 15 septembrie (sâmbătă, ora 21:30), Gloria va juca în deplasare cu Rapid București, în cadrul etapei a VIII-a.