CSM Bistrița a învins în deplasarea de la Timișoara, scor 29-43

În etapa a opta a Diviziei A la handbal feminin, CSM Bistrița s-a impus în deplasare, scor 29-43, în fața CSU de Vest Timișoara.

În primele 20 minute, bistrițencele au fost conduse și la o diferență de 5 goluri, dar la pauză au reușit să ia un avans de 4 goluri.

Pentru CSM Bistriţa au evoluat Roxana Caragea şi Claudia Cetăţeanu - portari, Lia Cira (1 gol marcat), Silvia Szabo (6), Simina Vezentan, Andrada Maior-Paşca (7 goluri), Iulia Szabo (2), Oana Cîrstea (5), Tamaş Reka (4), Dorhoi Denisa (1), Cristina Andriţă, Ioana Tamaş (5), Alexandra Ciunt (4), Oana Chirilă (4) şi Geta Diniş Vârtic (4).

Cu acest rezultat, fetele antrenate de Horațiu Pașca și Radu Moldovan își consolidează poziția de lider în Seria B.

Etapa viitoare, CSM Bistrița nu va juca, având timp să pregătească derby-ul cu CSM Cetate Devatrans.