Bistriţeanca Szasz Simona, vicecampioană naţională la culturism- fitness, la Mediaş

În zilele de 25-26 mai, la Mediaş s-a desfăşurat campionatul Naţional de Culturism şi Fitness. La această competiţie au participat un număr de aproximativ 160 concurenţi, pe diferite categorii: fitness-culturism, fitness – culturism clasic, body-fitness etc.
Judeţul nostru a fost reprezentat de sportiva Szasz Simona de la CSM Bistriţa, care s-a clasat pe locul secund, astfel devenind vicecampioană naţională la juniori. De menţionat că în 2011 a ocupat poziţia a trei şi medalia de bronz la naţionalele de seniori de la Bistriţa şi bronz la Cupa României de la Cluj. Această sportivă este antrenată de soţul ei, Claudiu Szasz, şi el deţinător a mai multor medalii la competiţii de culturism. Cu această ocazie, aceşti sportivi aduc mulţumiri conducerii clubului CSM Bistriţa pentru condiţiile create, în mod special d-lui inspector sportiv Anghel Săpârţan.