ACS Dumitra a scăpat de grijile din Liga a III-a, după 1-2 cu Bucovina Rădăuţi

Campioana fotbalistică a judeţului nostru nu va evolua sezonul viitor în Liga a III-a, asta după ce a fost învinsă cu 2-1 de Bucovina Rădăuţi, iar în tur reuşise doar o remiză albă. Echipa din Suceava îşi dorea promovarea în eşalonul al treilea al fotbalului românesc, pentru echipa din Dumitra această ascensiune fiind mai mult o corvoadă financiară.

Peste 3000 de spectatori au asistat la partida în care prima şansă a avut-o Bucur, care a trimis mingea în bară. La pauză, Dumitra era condusă cu 1-0, marcator fiind Vasile Vitu. Cu 8 minute înainte de final, Bandi a reuşit să dubleze diferenţa. Tomoiagă a reuşit să înscrie pentru echipa noastră, în minutul 88.

CSM Bucovina: Puianu – Alecsandru, Vitu, Vişinar, Antonesei, Zaremba, Ihnatiuc, Julei, Bandi, Stoian, Ionesi. Au mai intrat: Lelcu, Tofan şi I. Mihai.

ACS Dumitra: Uilean – Sg. Mândrean, Stefănuţ, Chibulcutean, C. Pop, Sg. Costin, Cr. Pop, Rebrişorean, Cilean, Coşneac, Bucur. Au mai intrat: Hazbei, Tomoioagă, Pavel şi Martău.